no-img
فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

وضو درمانی - فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

help-header

سئــوالی داریــد ؟team@insight7th.ir


فروشگاه اینترنتی چشم هفتم
محصولات ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

وضو درمانی
zip
می 8, 2017

وضو درمانی


وضو درمانیReviewed by admin on May 8Rating: 5.0

مشاهده شد كه انجام عمل وضو بطور كلی اكثر چاكراها و كانالهای انرژی را بزرگ و فعال می كند.
اما نكته جالب آن است كه در این عمل، میزان افزایش در چاكراهای پایینی بسیار بیشتر از چاكراهای بالاییی است. یعنی اگر چاكراهای بالایی تا ۵/۱ برابر بزرگتر شده اند، چاكراهای پایینی ( قاعده ای، جنسی و نافی) به راحتی تا دو برابر و حتی بیشتر رسیده اند.

بررسی انرژیكی وضو، پیوند زیبای آن با فریضه ای همانند نماز را به خوبی نشان می دهد. به هنگام پرداختن به نماز، سیل انرژی عظیمی برنمازگزار جاری می شود. تمیز بودن كانالهای انرژی فرد و فعال بودن چاكراهای وی، باعث می شود تا انرژی الهی به میزان بیشتری جذب و درك شود و بطور كلی پتانسیل نمازگزار برای مبادله میزان انرژی بیشتر فراهم شود.

لذا توصیه می شود قبل از پرداختن به هر عمل دیگری –همانند قرائت قرآن یا دعا خواندن –با وضو باشیم. این عمل باعث می شود تا آنچه كه از آن قرائت یا دعا قرار است نصیبمان شود، دو چندان شود. “.
هنگامی كه نیت بر عمل وضو صورت می گیرد (ولو در ذهن ) “ریسمان روحی” –(كه توسط روشن بینان دربالای سر هر انسان مشاهده شده و در افراد معمولی به نازكی تار عنكبوت است ولی در افراد پیشرفته روحی تا یك سانتیمتر می تواند ضخامت داشته باشد) درخشانتر و قطورتر می شود.

در واقع محل آن در ساهاسرارا چاكرا (چاكرای هفتم ) است و همانطور كه می دانیم این چاكرا سرچشمه و نقطه شروع تجلی تمام چاكراهاست. در ادامه باید گفت كه هرچه چاكرای ساهاسرارا بیشتر باز باشد میزان گره ها و قفلهای شش چاكرای باقی مانده باز شده و انرژی هایشان با بالاترین فركانسهای ممكن ساطع می گردد.

به محض اینكه چاكرای تاج كاملا” آگاه شود، كار جذب انرژی كیهانی اش به پایان می رسد و شروع می كند به تشعشعات انرژی بر طبق آكورد خودش و این است آن رمزی كه می گویند باید همیشه نیت خیر داشته باشید. با تفكر به نیكی ها و داشتن نیت پاك هر لحظه بر میزان باز شدن ساهاس را را افزوده می گردد. كه با قطورتر شدن آن انرژی روحی بیشتری (شیوا) بدرون فرد وارد می گردد (وجه خالص انرژی الهی).

حال با شروع عمل وضو، ابتدا صورت را می شوییم، پوست بدن قابلیت جذب و نگهداری میزان زیادی انرژی را در خود دارد. انرژی های اضافی كه ناشی از مشغله ها، استرسها، امواج منفی و دیگر موارد است در ان هستند. ما حداقل در روز سه بار وضو می گیریم و با اینكار سه با ر پاكسازی صورت می پذیرد. البته میزان انباشت انرژی منفی در پوست صورت بدلیل حساسیت بیش از اندازه آن از سایر جاها بیشتر است.

با دست كشیدن روی فكها بر چاكرای فرعی فك تاثیر می كنیم و این عمل اثر مستقیمی روی سیستم اعصاب و حافظه دارد.از نظر علمی آب قادر است مقدار زیادی انرژی در خود ذخیره سازد.حال چرا از آب سرد بجای گرم استفاده كنیم بهتر است علت آن این است كه آب سرد قابلیت جذب انرژی بیشتری دارد نسبت به آب گرم(آبگرم بدلیل فاصله بیشتر بین ملكولی، خود حاوی مقدار زیادی انرژی است و قابلیت جذب زیادی ندارد).
در مرحله بعد با هر دست روی دست دیگرآب میریزیم. در بیان علت آن باید گفت كه اصلی ترین كانال انرژی بدن، در اصطلاح “سوشومنا” می باشد كه این كانال اصلی، در ناحیه شانه ها به دو كانال فرعی تقسیم می گردد كه در نهایت به دو دست می رسد.

در ادامه، این كانال اصلی، در ناحیه خاجی به دو بخش دیگر تقسیم شده، وارد پاها می گردد. در امتداد این كانال اصلی، كانالهای فرعی دیگری موجود است كه هر كدام به عضو و اندام خاصی بر می گردد.

در جای جای سوشومنا مخروط مانندهای كوچك و بزرگی وجود دارد كه دایما” در حال چرخش هستند(چاكراها). حال ما بر آرنج(برای مردان) آب می ریزیم و دست می كشیم تا انتهای انگشتان، با این كار انرژی های منفی از این كانال فرعی زدوده می شود.حركت روبه جلو باعث تحریك این نادی و تخلیه شدید انرژی راكد و منفی در آن می گردد.

لمس كردن تا كف دست و نوك انگشتان ادامه می یابد. به این می ماند كه انرژی های منفی را مشایعت می كنیم تا كاملا” خارج گردد. با این عمل هم چاكراهای كف دست بدلیل لمس سریع فعال می شوند وهم بین انرژی های چپ و راست بدن تبادل و تعادل صورت می پذیرد. در توضیح تبادل دو دست باید گفت كه در فلسفه قدیم چین، شناخت به سه مهم تقسیم می شود :

۱-یانگ : بمعنی “روشنایی خورشید”(مثبت). از خصوصیات آن خورشید، آسمان، فعالیت، درخشندگی و خشونت است. در طرف چپ قرار گرفته و سیاهرنگ است، رقم آن فرد و سایر ارقام یانگ نیز طاق هستند.
۲-یین : بمعنی “فقدان روشنایی ” و به معنی سایه، تاریكی است (منفی). از خصوصیات آن زمین، ماه ، عدم فعالیت، كدورت، نرمش و خلا است. در طرف راست قرار گرفته و سفیدرنگ است، رقم آن زوج (دو) و ارقامش جفت هستند.
۳-تائو: وجود تضاد بین شب و روز، اختلاف روشنایی و تاریكی، گرما و سرما، خشكی و رطوبت می باشد. این قانون جوهر و چكیده عالم است.

در واقع با اتصال دست چپ و راست به یكدیگر بین این دو انرژی تبادل صورت می گیرد.
مرحله بعد مسح سر است. با این عمل ساهاسرارا چاكرا تحریك می گردد. قبلا” در مورد تحریك آن وتاثیرات آن در سطور پیشین توضیح داده شده است. از دیگر تاثیرات آن می تواند ایجاد تعادل بین نیمكره های چپ و راست بدن كند و به این ترتیب در احساسات و عواطف (نیمكره راست) و نیز در تفكر و منطق متعادل گردد.
مرحله بعدی مسح پاهاست كه دو اثر دارد. اول اینكه نیمه بالایی بدن با نیمه پایینی تبادل انرژی می كند و به این ترتیب نوعی توازن صورت می گیرد.

تاثیر دوم آن تحریك چاكراهای كف پاست و این امر سبب دریافت انرژی بیشتر از زمین می گردد. به این طریق، یعنی با تداوم وضو در كارها، چاكراهای پاها همواره تقویت شده و لذا همواره انرژی بیشتری از طریق پاها وارد مولادهاراچاكرا و شوادهیستاناچاكرا (چاكرای جنسی) می گردد و به این طریق فرد كمتر دچار خستگی می گردد.

به این ترتیب فرد دارای استحكام و قوت درونی می گردد. فرد با خوش بینی بر روی زمین زندگی كرده، همواره شاكر و سپاسگزار خواهد بود. ورود انرژی بیشتر به مولادهارا خیلی اهمیت دارد چراكه این چاكرا اساس نیروی حیات تمام چاكراهای بالاتر را شكل می دهد و سرچشمه نیروی حیات است. در این چاكرا منبع لایزال انرژی كندالینی (یانگ) وجود دارد. سوشومنا، آیدا و پینگالا كه سه كانال اصلی انرژی بدن هستند نیز از این چاكرا شروع می شوند.موضوعات :
مکمل درمانی

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 4 =