no-img
فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

۲۰ تغییر بزرگ جهان - فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

help-header

سئــوالی داریــد ؟team@insight7th.ir


فروشگاه اینترنتی چشم هفتم
محصولات ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
۲۰ تغییر بزرگ جهان
pdf
مارس 26, 2020
4.2 مگابایت
۵,۰۰۰ تومان
0 فروش
۵,۰۰۰ تومان – خرید

۲۰ تغییر بزرگ جهان


۲۰ تغییر بزرگ جهانReviewed by Insight7th on Mar 26Rating: 5.0

کتاب ۲۰ تغییر بزرگ جهان در سال ۲۰۵۰

توضیحات

کتاب ۲۰ تغییر بزرگ جهان تا سال ۲۰۵۰ اثری است از دانیل فرانکلین و جمعی از نویسندگان به ترجمه ی سعید ارکان زاده یزدی و چاپ انتشارات امین الضرب،آینده نگر.

اثر فوق پژوهشی علمی است که سعی دارد در چهار فصل با بررسی ( مردم و روابط؛آسمان و زمین؛ اقتصاد و کسب و کار؛ دانش و پردازش) به شناخت روند تحولات جهان و پیش بینی همه جانبه قریب به واقعیت از آینده بپردازد و با نگاهی به آتی، آینده ای را که دچار تغییر و تحولات و پیشرفت های بسیاری شده به تصویر بکشد.

گزیده ای از کتاب

تخمین میزان گرم شدن زمین دشوار است.

علم تغییر آب و هوا تا حدی به این موضوع آگاه است، علم می تواند بیانگر این موضوع باشد که دی اکسید کربن و دیگر عناصر چگونه بر سرد و گرم شدن هوا موثر خواهد بود، با این حال هنگامی که پای پیش بینی تغییر آب و هوا که با یک عنصر خاص در اتمسفر به وجود می آید پیش کشیده می شود، علم به سطحی از نداشتن قطعیت می رسد.

میزان مصرف انرژی سوخت ترکیبی، جنگلداری، کشاورزی و رشد اقتصادی هم به این عدم قطعیت دامن می زند. حتی نحوه تاثیر آب و هوا بر رفتار مردم هم این موضوع را پیچیده تر می کند.

قطعا با تسریع روند گرمایش زمین، اقدامات چشمگیر و سختگیرانه تری از آنچه امروز شاهد آن هستیم اتخاذ خواهد شد.

در عین حال روند افزایش گرما ممکن است بر منابعی که برای جلوگیری از این امر لازم است هم تاثیر منفی داشته باشد و کار را بیش از پیش سخت کند. تمامی این عوامل دست به دست هم می دهند تا امکان تخمین وضعیت آب و هوا را در سال ۲۰۵۰ تا حدی غیر ممکن کنند.

آنچه مراقبت و کنترل بیش تری را طلب می کند مسیری است که دنیا به سمت گرم تر شدن طی می کند. اگر روند کنونی رو به افزایش باقی بماند، دنیا در سال ۲۰۵۰ با فاجعه ای در مقیاس یک سیاره مواجه خواهد بود.موضوعات :
کسب و کار

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 4 =