no-img
فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

آموزش کامل علم اوفاق - فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

help-header

سئــوالی داریــد ؟team@insight7th.ir


فروشگاه اینترنتی چشم هفتم
محصولات ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
آموزش کامل علم اوفاق
امتیاز 4.00 ( 7 رای )
pdf
آگوست 10, 2017
3.07 مگابایت
۴,۰۰۰ تومان
122 فروش
۴,۰۰۰ تومان – خرید

آموزش کامل علم اوفاق


آموزش کامل علم اوفاقReviewed by Insight7th on Aug 10Rating: 5.0علم اوفاقعلم اوفاق موفق کردن شکلی است که عدد مجموع سطور آن چه افقی چه عمودی و چه مورب با هم برابر باشد. در این صورت شکل را موفق می‌خوانند. در نتیجه این تنظیم، انرژی‌های مستودع در متن کلماتی که(آیات، اذکار، عزائم و ...) بصورت عدد در آمده و در مربع موفق شده، کانونی شده و تاثیر خود را در عالم مثال شروع می‌نمایند. البته استخراج عزایم و مواکل از مربع و قرائت آن در ساعات و زمان‌های خاص به تعداد لازم در این خصوص لازم و واجب است.

علم آوفاق چيست؟

علوم غريبه، علومي مانند علم حروف و اعداد، علم اوفاق، جفر، (جفر صغير و جفر كبير) خافيه، كيميا، ليميا،هيميا، سيميا، ريميا و علوم ديگر است كه شيخ بهايي اين علوم را در كتاب «كلّه سرّ» جمع كرده است كه هر حرفياشاره به علمي دارد. توضيح اين علوم در جلد اول «الميزان» ، ص 246 نيز بيان شده است.

 

روش پر کردن وفق چگونه است؟

یکی از میاحث بسیار شیرین ممتّع علوم غریبه ، فنّ اعداد و اوفاق و الواح است که مشتمل بر مطالب صحیح دقیق ریاضی است. و اگر این علم را جز این فایده نبود که موجب تشحیذ ذهن برای علوم ریاضی است باز هم شایسته ی توجّه بود. و شاید اصل تأسیس این علم از طرف عقلا و حکمای بزرگ به همین منظور بوده است که خواسته اند از طریق خواص اعداد و الواح توجه مردم را به فنون ریاضی سوق داده باشند. ـ چه منشأ بسیاری از علوم شریفه ،عقاید ساده و خرافی عامّه ی مردم بوده است. که چون اکثر به خرافات و افسانه ها معتقد ند ، پیشوایان قوم از این خصیصه استفاده کرده و بشر را به طریق علوم و معارف حقیقی انداخته اند. باری مسأله اوفاق یکی از مسائل مهم فن اعداد و الواح است. وفق عبارت است از حاصل جمع اعداد هر ضلعی از مثلث و مربع و مخمس و غیره. وجه تسمیه وفق این است که چون خانه های اشکال را با قواعد مقرّره پر کرده و اعداد ار هر کدام در خانه ی خود نوشته باشند ، از هر ضلع و هر سمت که حساب کنی حاصل جمع موافق و برابر است. مقصود از مثلث در این علم ، سطح سه ضلعی معروف نیست بلکه مقصود شکل سه اندر سه است. به این تر تیب سطح چهار گوشه یی را طولاً و عرضاً به سه خانه یعنی سه مربع کوچکتر و جمعاً به 9 خانه تقسیم کرده باشند.

در این فایل آموزش انواع وفق از 3*3 تا 9*9 بطور کامل بیان گردیده است.موضوعات :
علوم غریبه

دیدگاه ها


2 پاسخ به “آموزش کامل علم اوفاق”

  1. مهدی گفت:

    سلام
    تشکر از کتابی که ارائه کردید . کاملترین کتابی بود که تا حالا دیدم . واضح و روان گفته شده.
    ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =