no-img
فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

اینیاگرام - فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

help-header

سئــوالی داریــد ؟team@insight7th.ir


فروشگاه اینترنتی چشم هفتم
محصولات ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
اینیاگرام
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
pdf
مارس 27, 2018
4.8 مگابایت
۲,۱۰۰ تومان
0 فروش
۲,۱۰۰ تومان – خرید

اینیاگرام


اینیاگرامReviewed by Insight7th on Mar 27Rating: 5.0

شخصیت شناسی با اینیاگرام

یکی از اساسی ترین و اصولی ترین کارهایی که هر انسانی باید به آن بپردازد خودشناسی است. خداوند در آیه ۳ سوره مائده می فرماید : ای کسانی که ایمان آورده اید به خود بپردازید …
همچنین امیرالمؤمنین علی علیه السلام  می فرماید  : کسی که به خودشناسی دست یابد به بزرگترین سعادت و کامیابی رسیده است .
ایمانوئل کانت از فیلسوفان بزرگ مغرب زمین می گوید : انسان قبل از هرچیز باید به ارزیابی دقیق توانایی های خود بپردازد .
بزرگان علم روانشناسی وقتی به اهمیت خودشناسی پی بردند تحقیقات زیادی در این زمینه انجام دادند و روش های متنوعی برای شخصیت شناسی پیدا شده است.
یکی از جدیدترین سبک ها و متدهای شخصیت شناسی که هنوز در ایران خیلی به آن پرداخته نشده است شخصیت شناسی به سبک اینیاگرام است. اینیاگرام یک سبک جدید در خودشناسی و ایجاد تحول فردی است . اینیاگرام (Eneagarm) برگرفته از دو واژه Enea به معنای نه (۹) و Gram به معناب وجه می باشد.

در واقع در اینیاگرام ۹ وجه شخصیتی تعریف می شود که در هر انسانی از بدو تولد براساس معیارهایی مثل عوامل ذاتی ، ژنتیکی ، محیطی و شخصیت والدین دارای یکی از آن ۹ وجه شخصیتی بصورت یک هویت غالب است که این هویت غالب دلیل بسیاری از رفتارها ، عمل ها ، عکس العمل ها و عواطف او می باشد .

بنابراین ابتدایی ترین و اصولی ترین چیزی که در اینیاگرام می آموزیم این است که شخصیت و هویتغالب خود را پیدا می کنیم ، با نگرش ها و عواطف خود آشنا می شویم ، دلیل بسیاری از رفتارها و واکنش های خودمان را پیدا می کنیم و در نهایت با شناسایی تمامی نقاط قوت و نقاط ضعف خود تلاش می کنیم بر روی نقاط قوت خود تمرکز کرده و با استفاده از نقاط قوت دیگر هویت ها نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

بدین ترتیب در ارتباط با خود ، ارتباط با دیگران ، روابط عاطفی ،روابط اجتماعی و روابط شغلی رشد و ترقی کرده و فرصت های جدیدی برای خودمان ایجاد کنیم .

نتیجه اینکه:

  • در اینیاگرام با شناخت خود ، در جهت متعالی کردن خود گام برمی داریم.
  • در اینیاگرام با شناخت تیپ شخصیتی نزدیکان خود ( مثل همسر ، فرزندان، پدر و مادر و …) دلیل بسیاری از رفتارهای آنها را پیدا میکنیم و بسیاری از سوء تفاهمات و مشکلات و مسائل برطرف می شوند .
  • در اینیاگرام با شناخت تیپ شخصیتی مشتریان خود براحتی با آنها ارتباط برقرار کرده و پروسه فروش را براحتی طی می کنیم .
  • در اینیاگرام با شناخت تیپ شخصیتی مدیر خود و یا کارمندان خود براحتی با انها ارتباط برقرار کرده و بازدهی کارمندان و در نهایت شرکت بسیار بالا می رود .
  • در اینیاگرام با شناخت تیپ شخصیتی افراد براحتی در استخدام کارمندان مناسب برای پست مورد نظر عمل می کنیم. بطور مثال برای حسابداری شخصیتی استخدام میکنیم که متناسب با این شغل باشد و برای فروشندگی شخصیت متناسب با فروشندگی را استخدام میکنیم .


موضوعات :
روانشناسی

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 1 =