no-img
فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

پکیج کار افرینی - فروشگاه اینترنتی چشم هفتم

help-header

سئــوالی داریــد ؟team@insight7th.ir


فروشگاه اینترنتی چشم هفتم
محصولات ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
پکیج کار افرینی
zip
جولای 22, 2017
64.5 مگابایت
۱۲,۰۰۰ تومان
0 فروش
۱۲,۰۰۰ تومان – خرید

پکیج کار افرینی


پکیج کار افرینیReviewed by admin on Jul 22Rating: 5.0پکیج کار افرینی157 طرح توجیهی عملی کار افرینی بصورت کامل بهمراه فایل راهنما ،جهت استفاده ارائه می گردد .
طرح توجیهی چیست؟

ما برای شروع هر نوع کسب و کاری نیاز به یک راهنما ، نقشه و یا الگو داریم.
اگر برنامه کسب و کار را همانند یک نقشه راه فرض کنیم،بهتر می توانیم اهمیت آن را درک کنیم.هدف اصلی هر کسب و کار این است که خواننده یا سازمان را با اهداف ،محصولات و نتیجه نهایی ، آرمان ها و درکل خط مشی از کل عملکرد مجموعه و بازدهی آن آشنا کند.

زمانی که کریستف کلمب عازم دریا شد نمی دانست به کجا می رود ، او پس از گذشتن از سختی های بسیار زمانی که به  امریکا رسید نمی دانست که به کجا وارد شده است و همچنین زمانی که به اروپا بازگشت نمی دانست از کجا آمده است.

شما به عنوان یک کارآفرین در قرن بیست و یکم و با وجود انواع نرم افزار ها و تخصص ها، نیازی نیست که دست به چنین سفر خطرناکی بزنید، هرچند کارآفرینی با ریسک عجین شده اما با رعایت بعضی نکات می توان ریسک های موجود را به حداقل رساند.
نقشه ای که  برای شروع کسب و کار نیاز دارید همواره باید راهنمای شما در طی مسیر باشد به عنوان مثال شما باید دقیقا بدانید که چه کاری را میخواهید انجام دهید ، طی چه مدت این کار انجام خواهد شد و سود و زیان طرح برای شما چقدر است.

>> این نقشه امروز بیزینس پلن یا طرح توجیهی نام گرفته است.<<

تمامی کارهایی را که شما باید انجام دهید در قالب همین طرح توجیهی قرار می گیردکه در ادامه به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

برای شروع کسب و کار دو نوع مطالعه از همه مهمتر است:

 1. مطالعه امکان سنجی
 2. قسمت فنی –مالی طرح
برای شروع شما باید ابتدا به مطالعه امکان سنجی طرح بپردازید بدین صورت که قبل از شروع از سود آور بودن یا نبودن طرح خود با خبر شوید و اینکه بازار کالای مورد نظر را مورد مطالعه بلند مدت قرار داده و کلا شرایط تولید محصول و منطقه و واردات را تحت مطالعه عمیق قرار دهید.

قسمت مالی و اقتصادی طرح توجیهی:
این قسمت که از مهمترین بخش های طرح شما محسوب می شود بیشتر برای گرفتن وام و تسهیلات و مجوز از سازمان های مورد نظر کاربرد دارد.
برای بحث در باره فنی و مالی طرح طبیعی است که شما باید اطلاعات دقیقی راجع به طرح موردنظر داشته باشید

به هر حال شما در حال تاسیس شرکت ، کارگاه ، و یا کارخانه خودتان هستید و هزینه ای که میکنید باید برای شما بازدهی داشته باشد.یادتان باشد تصمیم بزرگی که امروز شما به عنوان یک کارآفرین می گیرید یک تصمیم کوتاه مدت نیست بلکه شما باید برای 10 سال آینده خودتان برنامه ریزی کنید.زندگی ما حاصل تصمیم های هر لحظه ماست ،این تصمیم و تدابیری که امروز می اندیشید ممکن است کل زندگی شما و فرزنداتان را تحت تاثیر قرار دهد.طرح های توجیهی برای این تصمیمات بلند مدت هستند.

جایی شنیده بودم که شخصی گفت:
 ((اگر میخواهید از عرض خیابان رد شوید چند درجه اختلاف جهت مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر بخواهید از عرض اقیانوس بگذرید باید محاسبات دقیقی انجام دهید))

اکثر طرح های توجیهی  5 یا 10 ساله و برخی 12 ساله هستند و شما به عنوان مدیر طرح باید اطلاعات دقیقی از چگونگی کارکرد سیستمتان داشته باشید.طرح توجیهی به شما کمک می کند تا بتوانید کسب و کار خودتان را به زبان ساده  برای هر شخص یا سازمانی به راحتی توضیح دهید.

شما باید اطلاعات دقیقی از نحوه تولید محصول داشته باشید.

شما باید اطلاعات دقیقی از بازار هدف خود داشته باشید بازار هدف شما عبارت است از گروه هایی از مصرف کنندگان که به احتمال زیاد کالا یا خدمات شما را میخرند.

معمولا نخستین گروه مورد هدف گذاری شما به نام بازار هدف اصلی و اولیه و دومین گروه به نام بازار هدف ثانویه شناخته می شود، فهم و تشخیص و معرفی بازار هدف اهمیت فراوانی دارد.
شما باید اطلاعات دقیقی از ماشین آلات مورد نیاز و قیمت آنها داشته باشید
شما باید اطلاعات دقیقی از مواد اولیه موردنیاز و مقدار مصرف آن در طول یک دوره داشته باشید.
شما باید بدانید که چه تعداد نیروی انسانی و با چه نوع تخصصی نیاز دارید

اهداف طرح توجیهی باید دارای 5 ویژگی زیر باشد.

 1. مشخص و شفاف باشد.
 2. قابل اندازه گیری باشد.
 3. قابل دستیابی باشد.
 4. واقعی باشد.
 5. دارای محدوده زمانی باشد.
خلاصه اجرایی طرح کسب و کار:
هدف از خلاصه اجرای طرح این است که خواننده یا سازمان را به طور خلاصه با طرح و نتیجه نهایی و نهایتا جدول خلاصه سرمایه گذاری ،آرمان ها و اهداف مجری طرح آشنا سازد.

معمولا در یک بیزینس پلن باید به 6 سوال (چرا؟) پاسخ داده شود که عبارت اند از :چی؟ کجا؟ چه وقت؟ چه کسی؟ چرا؟ چگونه؟
همه طرح های توجیهی معمولا در قالب جدول هایی پر از اعداد و ارقام به شما ارائه می گردد.

هر طرح توجیهی باید شامل جدول ها و مقادیر زیر باشد:

 • عنوان طرح
 • مجری طرح
 • محل اجرای طرح
 • خلاصه گزارش طرح
 • اشتغال زایی
 • سرمایه ثابت
 • سرمایه گزاری کل
 • میزان زمین
 • میزان بنا
 • میزان تسهیلات مورد نیاز
 • نوع تسهیلات
 • نقطه سربه سر تولید
 • مدت برگشت سرمایه
 • نرخ بازدهی سرمایه
 • انواع ماشین آلات مورد نیاز
 • وسایل حمل و نقل
 • مواد اولیه مورد نیاز
 • هزینه های قبل از بهره برداری
 • برآورد سرمایه در گردش
 • و….

در این پکیج 157 طرح عملی بطور کامل بهمراه طرح کسب و کار و راهنمای طرح کسب و کار ، جهت تکمیل و انجام ارائه می گردد .موضوعات :
کسب و کار

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − یازده =